Najlepsza wódka – rywalizacja producentów

Najlepsza wódka świata? Nie ma tej jednej jedynej. Kiedy jedni wskażą rodzimą Wyborową, inni polecą Smirnoffa, a dla jeszcze innych liderem będzie Absolut wódka – alkohol każdemu może bowiem smakować inaczej.
Wyborową dobrze znamy, bo to trunek tradycyjny, rodzimy, nieodłączny składnik mniejszych i większych imprez, stawiany na stole w czasie kryzysu i reglamentacji sprzed trzydziestu lat, z dumą, że udało się go zdobyć. Ta produkowana jedynie w naszym kraju wódka zdobyła wielu wiernych smakoszy na całym świecie. Jej popularność i prestiż nie słabną od wielu dziesiątek lat. Wytwarzana jest z żyta. Przez nasz kraj przetoczyły się wojny, polityczne transformacje, a Wyborowa wciąż jest taka, jak była, czyli… wyborowa.

Smirnoff to wódka obecnie znana na całym świecie głownie dzięki dobrze opracowanej kampanii reklamowej; jest produkowana również z żyta. Nie zawsze jednak alkohol ten miał dobrą passę. Smirnoff to marka wywodząca się z dawnej Rosji. Jej obecną nazwę wymyślił Włodzimierz Smirnow – syn Piotra Smirnowa. Piotr w drugiej połowie XIX wieku wytwarzał wódkę w rodzinnej destylarni w carskiej Rosji, a potem przekazał biznes Włodzimierzowi, który po przemianach ustrojowych i konfiskacie majątku musiał uciekać z kraju. Po powrocie uruchomił ponownie produkcję wódki – nazywając ją z francuska Smirnoff.

Absolut wódka zyskała sławę dzięki… talentowi speców od reklamy i promocji. Powstaje w Szwecji, wytwarza się ją z pszenicy i głębinowej wody. Absolut Vodka to produkt całkowicie przemyślany: począwszy od jakości, poprzez skromne, proste opakowanie i nadruk, który nie przysłania krystalicznej zawartości, aż po starannie przemyślaną, kreatywną kampanię reklamową, dzięki której wódka zdobyła błyskawicznie popularność na całym świecie.

Absolutnie najlepsza wódka na rynku!

Mogą Cię zainteresować:

Tags:

Category: Zakrapiane

Leave a Reply